Przemiana Polskiej Reprezentacji Piłkarskiej

Dzisiaj chciałbym wspomnieć o tym jaką fantastyczną pracę zrobili prezes PZPN Zbigniew Boniek i człowiek któremu zaufał czyli Adam Nawałka. Na przestrzeni 5 lat udało im się zrobić więcej i osiągnąć większy sukces niż poprzednie związki sprzed 20 lat razem wzięte. W końcu pozbyto się dawnego prezesa Grzegorza Laty, który bez sensu wyrzucał pieniądze w błoto i zgarniał je dla siebie. Jedynym z czego zasłynął to słynne 3 sekundy na setkę. Po przyjściu prezesa Bońka nastała nowa era, era zwycięstwa. W końcu jako naród możemy być dumni ze swojego związku i naszej reprezentacji dzięki odnoszonym przez nią sukcesów.

To właśnie dzięki trenerowi Nawałce piłkarze tacy jak Kamil Grosicki, Michał Pazdan, Arkadiusz Milik osiągnęli takie sukcesy w piłce klubowej jak i reprezentacyjnej. To on w nich uwierzył a piłkarze mu się odwdzięczyli świetną grą w Eliminacjach do Mistrzostw Europy jak i na samej imprezie gdzie Polska osiągnęła historyczny wynik, a każdy miał wrażenie że przy odrobinie szczęścia byłoby ją stać na więcej. Do tego dochodzi jedne z najlepszych piłkarskich pokoleń w postaci Lewandowskiego, Błaszczykowskiego czy Glika i Fabiańskiego. Ale co najważniejsze nawet mając takie gwiazdy Nawałka potrafił zrobić z nich zespół gdzie każdy jest sobie równy i za każdego walczy. Nawet piłkarze tacy jak Krzysztof Mączyński którzy wyraźnie odstawali poziomem ale trener potrafił znaleźć im miejsce i rolę na boisku. Szczególną uwagę zwróciłbym na duet napastników, ponieważ w grę z takim systemem trener wierzył szczególnie i także to mu się opłaciło. Milik z Lewandowskim fantastycznie się uzupełniali i wytworzyli między sobą niesamowitą chemię. Ktoś może mówić także, że awans na Euro 2016 był o wiele łatwiejszy niż poprzednie ze względu na nowy system ale fakt, że Polska reprezentacja przeszła eliminacje bez baraży też o czymś świadczy. Do tego te wspaniałe wygrane z Niemcami na Stadionie Narodowym czy remis w doliczonym czasie gry ze Szkocją dostarczyły niezapomnianych wrażeń do końca mojego życia.

Prezesowi Bońkowi życzę aby druga kadencja była nawet lepsza od poprzedniej, a trenerowi Nawałce i Reprezentacji Polski jeszcze większych sukcesów w nadchodzących latach.