Ozdoby do włosów na ślub

Ozdoba-na-druciku

Ślub jest wyjątkowym wydarzeniem w życiu każdej panny młodej. Tego dnia każda chce wyglądać zjawiskowo i niepowtarzalnie. Każdego sezonu projektanci proponują coraz ciekawsze propozycje. Suknia to nie jedyny element, który ma zachwycać. Ważne są też dodatki. Najciekawszym trendem są ozdoby do włosów. Czego można się spodziewać?

Ozdoby do włosów ślub występują w najróżniejszych formach. Od tradycyjnych modeli, po nieco bardziej niestandardowe. Kierując się wyborem warto utrzymać ozdoby w stylu w jakim ma się sukienkę. Niektóre ozdoby są dedykowane długim włosom, a inne upiętym fryzurom. Na co warto zwrócić uwagę?

Welon

Najbardziej tradycyjna ozdoba do włosów, która jest ponadczasowa i pasuje niemalże do każdej ślubnej stylizacji. To synonim klasycznego stylu, który można połączyć z inną ozdobną biżuterią. Welon może zakrywać całe włosy lub można go wpiąć pod upięte włosy.

Fascynator

Nazwa może wywoływać zdumienie. Kryją się pod nią przyozdobione mini kapelusiki. Ozdoby to pióra, koraliki, woalki, kryształy i inne dodatki biżuteryjne. Pasują najlepiej do włosów upiętych ze względu na to, że są przymocowane grzebykiem. Fascynator pasuje do ślubu w stylu retro.

Kapelusze

Należy do najmniej popularnych ozdób ślubnych. Jest niekonwencjonalny i praktyczny. Podczas letnich upałów chroni przed słońcem. Kapelusze tworzą klimat retro i lat 20. Najlepiej prezentują się przy upiętych włosach i nadają elegancji.wlosy i ozdoby

Wianki

Zrobione z żywych lub sztucznych kwiatów utrzymują stylizację w stylu boho lub romantycznym. Wianek powinno się dopasować do bukietu panny młodej. Innym rozwiązaniem jest wpięcie małego bukieciku kwiatów we włosy.

Opaska

Opaski świetnie prezentują się przy każdej fryzurze. Nie ważne czy włosy są puszczone luzem, spięte, bądź krótkie. W każdej stylizacji opaska dodaje blasku i świetnie komponuje się w całą stylizację. Przyozdabia się ją głównie koronkami, perłami, kryształkami lub piórami. Przywołuje ona ducha lat 20. oraz świetnie nadaje się do stylizacji minimalistycznych.

Dobranie dodatków ślubnych jest ciekawym wyzwaniem. Kierując się ulubionym stylem należy pamiętać o złotej zasadzie – mniej znaczy więcej! Ozdoby do włosów są doskonałym rozwiązaniem i można je dopasować do każdej fryzury.