Nie oszczędzaj na butach do biegania!

Kupując buty do biegania musimy pamiętać o kilku kwestiach, które są niezmiernie ważne, gdyż ta forma aktywności jest wymagająca i przy nieodpowiednim doborze okrycia stóp niesie za sobą ryzyko poważnych kontuzji. Dlatego też warto przygotować się teoretycznie zanim rozpoczniemy przygodę z biegami, a już na pewno przed wizytą w sklepie, gdyż brak tych informacji może skutkować nie najlepszym zakupem lub niepotrzebnym wydatkiem na obuwie, które będzie zbyt zaawansowane w stosunku do naszego poziomu.

Co prawda w większości sklepów pracują ekspedienci, którzy powinni bez problemu udzielić nam odpowiednich porad, ale różnie z tym bywa i lepiej być przygotowanym.

Przede wszystkim buty do biegania powinny doskonale leżeć na naszej nodze. W ich wypadku nie ma mowy o tzw. rozchodzeniu, gdyż but ten powinien z miejsca zapewniać nam komfort i wygodę. Jeśli jest inaczej należy niezwłocznie zmienić model. Pamiętajmy również, że produkt musi być dopasowany do naszej anatomii zarówno pod względem długości jak i szerokości.

Klienci często zapominają o tym drugim aspekcie, co może być przyczyną wielu problemów ze stopą. Weźmy również pod uwagę fakt, że obuwie musi być dobrane do naszej masy ciała, gdyż lekkie propozycje nie będą odpowiednio amortyzować ciężaru tęgiej osoby oraz dość szybko się rozlecą. Oczywiście nie jest to miłe dla osób, które mają spore kompleksy, ale w szerszej perspektywie da to znacznie lepsze efekty, niż oszukiwanie samego siebie kupując buty sportowe dla osób znacznie lżejszych.