Czego potrzebujemy aby zacząć biegać?

Bieganie stało się chyba najbardziej popularnym amatorskim sportem na świecie, takim dla rekreacji i poprawienia kondycji. Może go uprawiać praktycznie każdy, nie ma żadnych ograniczeń, jedynym może być nasza głowa i sposób myślenia no i może czasami pogoda. Biegać możemy wszędzie, na dworze, po lesie, po plaży czy na siłowni itp. Do biegania potrzebujemy tylko kilku rzeczy, które nam to ułatwią ale niekoniecznie. Jakie są te rzeczy?

Przede wszystkim profesjonalne buty przeznaczone do biegania, niektóre osoby mówią, że to bzdura i nie potrzebują takich butów. Pewnie nigdy nie mieli nawet takich na nogach. Uwierzcie mi na słowo mając profesjonalne buty, nie trzeba na nie wydawać fortuny, ponieważ jest wiele tanich z niższej półki które są wystarczająco dobre jak na początek i nie tylko. To jest podstawa, dzięki nim będzie nam się łatwiej biegało, ponieważ mają specjalną podeszwę, która bardzo dobrze amortyzuje nasze ruchy. Przez to nasze kolana i stopy będą w lepszym stanie i nie będziemy odczuwać żadnych bólów wynikających ze złego obuwia.

Sportowy ubiór – oczywiście, że można biegać w zwykłych, krótkich spodenkach i bawełnianej koszulce, nikt tego nie zabrania. Natomiast jeśli mamy możliwość warto się zaopatrzyć w rzeczy zrobione ze specjalnych materiałów, które będą utrzymywać ciepło naszego ciała. Szczególnie jeśli biegamy w zimę, wówczas nie będzie nam ona straszna, ponieważ wystarczy chwila i całe ciepło z organizmu wytwarzane podczas biegu jest zatrzymywane przez nasz ubiór. Dlatego jakiś dresik i spodnie czy sztywna odzież termo aktywna jest bardzo pomocna.

dwóch panów biegających w zimę z psem

Jeśli zaczynamy naszą przygodę z bieganiem warto się zastanowić nad aplikacją na telefon, która będzie nam dostarczać dane na temat naszych biegów. Jest to bardzo przydatne jeśli zależy nam na kontrolowaniu naszych postępów, dzięki czemu możemy stopniowo zwiększać dystanse nie robiąc tego na wyczucie. Wystarczy do tego telefon, w którym możemy włączyć opcję lokalizacji.